Lato w pełni a pogoda w tym roku nie zachwyca. Dlatego serwuję dziś gorące lato na powiece – makijaż kojarzący się ze słońcem i piaskiem utrzymany w żywych odcieniach pomarańczy oraz fioletu. Makijaż idealnie sprawdzi się na letniej imprezie na świeżym powietrzu lub na plaży. Czy to zbyt odważne połączenie? Oceńcie sami!

Kolejność wykonywania makijażu oka:

 1. Rolę bazy na powiecie odegra dziś korektor Collection Lasting Perfection w odcieniu 1 Fair. Korektor nakładam palcami na powiekę ruchomą oraz pod łuk brwiowy i równomiernie rozcieram.
 2. Bazę w postaci korektora delikatnie oprószam pudrem Ben Nye w kolorze Cameo.
 3. Pod łuk brwiowy oraz w wewnętrzny kącik nakładam jasny, beżowy cień – w tym przypadku Matt Linn z palety Meet Matt(e) Trimony od The Balm. Czynność tę wykonuję przy użyciu pędzla M Brush 07.
 4. Na 1/4 ruchomej powieki, tuż za wewnętrznym kącikiem nakładam żółty cień z palety Sleek – Ultra Mattes V1. Żółty cień, podobnie jak kolejne, aplikuję przy pomocy spłaszczonego pędzla M Brush 06 lub Hakuro H70. Każdy kolor nakładam na powiekę czystym pędzlem.
 5. Zaraz za żółtym kolorem ląduje pomarańczowy matowy cień z tej samej palety. Granice między dwoma kolorami delikatnie rozcieram. W razie potrzeby dokładam cieni.
 6. Kolejnym kolorem na powiece jest różowy (znajdujący się w palecie obok fioletowego cienia), który aplikuję na kolejną część powieki w identyczny sposób jak poprzednie cienie.
 7. Zewnętrzny kącik zaznaczam fioletowym cieniem tak, aby ładne połączył się z różem.
 8. Miękkim pędzlem M Brush 11 rozcieram załamanie powieki, aby cienie ładnie w siebie przechodziły i stworzyły bliżej niezidentyfikowaną chmurkę koloru w załamaniu powieki oraz lekko nad nią.
 9. Linię rzęs zaznaczam dość grubą i wyraźną kreską z jaskółką. Do jej stworzenia posługuję się czarnym eyelinerem w pisaku od Bourjois Liner Feutre.
 10. Górne rzęsy tuszuję mascarą z olejkiem arganowym – Lash Beautifier od Astor.
 11. Zwieńczeniem makijażu są sztuczne rzęsy Ardell Demi Wispies, które przyklejam przy pomocy kleju Duo.
 12. Makijaż dolnej powieki zaczynam od bazy – korektora Collection Lasting Perfection i delikatnie rozcieram.
 13. W tym makijażu dolna powieka jest odwzorowaniem górnej, dlatego kolory aplikuję na nią w tej samej kolejności, jak w przypadku górnej powieki. Cieniowanie zaczynam od żółtego koloru i kończę na fioletowym, umiejętnie łącząc go z górną powieką. Do tej czynności wykorzystuję mniejsze, bardziej precyzyjne pędzle – Hakuro H76, Hakuro H80 lub M Brush 13. Ważne, aby do aplikowania każdego koloru użyć czystego pędzla.
 14. Obszar tuż pod dolną powieką delikatnie blenduję przy pomocy użytego wcześniej M Brush 11.
 15. Linię wodną maluję beżową kredką Golden Rose Dream Eyes Eyeliner nr 426.
 16. Dolne rzęsy tuszuję mascarą Lash Beautifier od Astor.

Lista produktów oraz pędzli (wraz z linkami do sklepów), które zostały użyte w tym makijażu:

Ceny produktów podane w artykule obowiązują w dniu dodania wpisu.