Moja historia z bestsellerowym już podkładem Heathy Mix od Bourjois Paris jest dość nietypowa. Trafiłam na niego będąc jeszcze na studiach i zdecydowanie był to mój pierwszy podkład z kategorii tych bardziej „luksusowych”. Na początku byłam zachwycona jego kolorem i tym, jak pięknie prezentuje się na skórze. Z czasem jednak stwierdziłam, że nie spełnia on wszystkich moich oczekiwań. Szukałam wówczas produktu długotrwałego i całkowicie ujednolicającego skórę (na codzień!!!) – spełnieniem moich marzeń był podkład o właściwościach TYNKU. Kiedy przebrnęłam przez setki innych podkładów, a moja makijażowa świadomość nieco wzrosła, wróciłam do niego po latach, aby nadać mu miano podkładu nr 1 na codzień (dotyczy to także nowej wersji).

Healthy Mix Bourjois Paris jest podkładem nawilżająco-rozświetlającym. Produkt posiada wyciągi z owoców, m.in. z melona, jabłka oraz imbiru. Ma zapewniać półmatowe wykończenie na twarzy. Dostępny jest w pojemności 30 ml, a odcień, który posiadam to 51 Light Vanilla. Podkład obecnie występuje w nowej wersji, zawierającej witaminy C, E i B5.

Opis producenta – Na stronie producenta brakuje jakichkolwiek informacji na temat Healthy Mix Bourjois Paris. Na opakowaniu produktu zamieszczona jest jedynie krótka notka: „Podkład z witaminami przykrywający oznaki zmęczenia. Cera jest pełna blasku do 16 godzin. Produkt przebadany dermatologicznie.”

Opakowanie – Podkład znajduje się w szklanej, przezroczystej buteleczce, dzięki czemu już na etapie zakupu produktu można dostrzec jego odcień. Elementem charakterystycznym opakowania jest czerwona pompka, która była obecna także w poprzedniej wersji podkładu. Pompka, jak powszechnie wiadomo, jest bardzo dużym udogodnieniem i umożliwia dozowanie odpowiedniej ilości produktu, przez co aplikacja podkładu przebiega sprawnie i przyjemnie. Opakowanie jest zgrabne, prezentuje się estetycznie i przyciąga uwagę.

Kolor – Kolor Healthy Mix jest niewątpliwie jego ogromną zaletą. Dlaczego? Głównie ze względu na zawarte w nim piękne, idealnie żółte tony. Marka Bourjois w swojej ofercie posiada 6 odcieni Healthy Mix – od 51 Light Vanilla do 56 Light Bronze, a każdy z nich wygląda naprawdę imponująco. Zazwyczaj balansuję pomiędzy odcieniami 51 Light Vanilla i 52 Vanilla. Odcień, po który sięgam przez większą część roku – 51 Light Vanilla jest najjaśniejszym z serii, jednak nie spełni on kolorystycznych oczekiwań osób o naprawdę jasnej, porcelanowej cerze.

[Źródło: drogeria.pl]

ZapachBourjois Healthy Mix pachnie bardzo ładnie. Jest to przyjemny zapach z wyraźną nutą mango, co potęguje wrażenie świeżości i nawilżenia.

Konsystencja – Podkład w swojej konsystencji jest dość rzadki; wyraźnie spływa po dłoni. Wynika to m.in. z zawartych w nim nawilżających właściwości. Jego konsystencja sama w sobie jest bardzo przyjemna; produkt ładnie sunie pod palcami i nie obciąża skóry twarzy.

Aplikacja – Ze względu na dość rzadką konsystencję, produkt należy wstrząsnąć przed użyciem. Bourjois Healthy Mix najchętniej aplikuję zmoczoną gąbeczką Beautyblender. 1 pompka podkładu zaaplikowana moką gąbeczką daje efekt bardzo naturalny, zalecany dla osób z niewielkimi niedoskonałościami i przebarwieniami skóry. Osobiście preferuję 2 pompki podkładu ze względu na mocniejsze krycie oraz dlatego, że część produktu wchłania się w gąbkę. Produkt nakładany jakimkolwiek narzędziem – gąbką, pędzlem czy palcami szybko i równomiernie się rozprowadza. Boujois Healthy Mix nie ma właściwości zastygających, w związku z czym można z nim pracować nieco dłużej, niż w przypadku np. Revlon ColorStay.

WykończenieHealthy Mix jest jednym z tych podkładów, które zapewniają półmatowe, wręcz półsatynowe wykończenie. Mimo delikatnego blasku, produkt nie zawiera drobinek. Skóra wygląda świeżo, zdrowo, jest wypoczęta i pełna blasku. Półsatynowy efekt można oczywiście ujarzmić, przypudrowując go. Produkt nawet po przypudrowaniu, nie podkreśla suchych skórek oraz nieuwidacznia faktury samej skóry. Na twarzy nie ma uczucia ściągnięcia, a jedynie – przyjemnego nawilżenia.

Krycie – Krycie zawiera się w przedziale od małego do średniego; można je oczywiście stopniować. Healthy Mix w niewielkim stopniu zakrywa niedoskonałości, zaczerwienienia, przebarwienia skóry, w związku z tym produkt znajdzie swych zwolenników wśród osób z dość dobrą cerą lub wśród osób, które na codzień nie potrzebują dużego krycia.

Długotrwałość – Ze względu na to, że Healthy Mix nie jest podkładem zastygającym, nie można się po nim spodziewać, że utrzyma się w stanie nienaruszonym na skórze twarzy przez 16 godzin. Po ok. 6 godzinach widoczne są pierwsze oznaki ścierania się produktu, szczególnie w miejscach problematycznych (nos i w moim przypadku – łuk kupidyna). Trzeba jednak przyznać, że podkład ściera się z twarzy w sposób bardzo ładny i równomierny. Po upływie 6 godzin, widoczne jest również błyszczenie na czole, które zawsze można przypudrować. Mimo tego, iż jest to produkt niezastygający, nie ma tendencji do wchodzenia w zmarszczki mimiczne. Po 16 godzinach, podkład znika z mojej twarzy niemal całkowicie. Wyjątkiem są miejsca, w których zaaplikowałam bronzer, róż czy rozświetlacz.

Utlenianie – Odcień, który preferuję przez prawie 3/4 roku – 51 Light Vanilla na mojej skórze nie oksyduje. Jednakże spotkałam się z opiniami kobiet, które zauważyły utlenianie się produktu po zaaplikowaniu go na skórę twarzy.

Dodatkowe informacje – Podkład zawiera kompleks witaminowy. Istnieje także wersja Healthy Mix wzbogacona o serum.

Gdzie można dostać produkt i jaka jest jego cena?Healthy Mix od Bourjois Paris można kupić stacjonarnie w sieci drogerii Rossmann oraz online w drogeriach internetowych: E-zebra czy Cocolita.pl. Regularna cena podkładu to 62,99 zł (Rossmann), ale można go też bez problemu zdobyć za jedyne 32,90 zł (Cocolita.pl).

Poniżej zamieszczam linki do sklepów internetowych, w których można kupić podkład:

Zamienniki podkładu – Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości Bourjois Healthy Mix uważam, że obecnie nie istnieje dobry zamiennik tego podkładu.

Zalety:

  1. Pompka, w którą wyposażony jest podkład umożliwia precyzyjne i higieniczne dozowanie produktu.
  2. Piękny, żółty odcień w połączeniu z rozświetlającymi właściwościami niwelują zaczerwienienia i niedoskonałości oraz zapewniają zdrowy i naturalny wygląd skóry twarzy.
  3. Krycie produktu można stopniować: od małego do średniego.
  4. Zawarty w podkładzie kompleks witaminowy pielęgnuje skórę twarzy.
  5. Niska cena produktu zachęca do nabycia kilku odcieni i dopasowania idealnego koloru poprzez ich mieszanie.

Wady:

  1. Mały wybór odcieni podkładu utrudnia dopasowanie idealnego koloru.
  2. Podkład ma tendencję do ściera się z twarzy podczas jego noszenia.
  3. Produkt czasem delikatnie oksyduje.

PodsumowanieBourjois Healthy Mix, jak wiele innych podkładów, ma swoich zwolenników i przeciwników. Dla tych pierwszych jest on idealnym, pięknie żółtym, nawilżającym podkładem na codzień, a dla innych totalnym bublem ze względu na to, że ściera się, oksyduje, jest nietrwały i ma za małe krycie. Dla mnie produkt Bourjois Healthy Mix jest idealny na codzień oraz na mniejsze i większe wyjścia w upalne, letnie dni. Zdecydowanie maskuje on oznaki zmęczenia, nawilża i pielęgnuje skórę twarzy oraz tworzy wrażenie wypoczętej i zdrowej cery. Na pewno nie można zgodzić się z informacją na temat jego trwałości – 16 h w tym przypadku to duża przesada. Pomimo iż produkt posiada kilka wad, jest wart swojej ceny i polecam go zakupić, aby wyrobić sobie o nim własne zdanie.